aktualności klasztoru IDC Wrocław wróć

Wrześniowe spotkanie ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus


6 września, 2023

Zapraszamy serdecznie na wrześniowe spotkanie ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus, które odbędzie się w sobotę 30 września w naszym kościele na Ołbińskiej.

Stanowić ono będzie część ostatnią triduum 28-30 września przed świętem jej poświęconym przypadającym na niedzielę 1 października. W tym roku obchodzimy 150-letnią rocznicę jej urodzin oraz setną beatyfikacji. W Karmelu w szczególny sposób chcemy zwrócić nasze oczy na świętą Teresę, tę która – jak pisze papież św. Jan Paweł II w liście na ogłoszenie jej Doktorem Kościoła (1997 – w setną rocznicę jej śmierci) – we Francji przełomu XIX i XX wieku odkryła to (ona która zaledwie ukończyła gimnazjum), czego nie był w stanie odkryć żaden wielki filozof, teolog, myśliciel, humanista, autorytet, ani jakikolwiek inny przedstawiciel ówczesnej „elity” – tego, że jesteśmy dziećmi Boga, a On jest naszym ukochanym Ojcem.

W świecie dzisiejszym przeżywającym ogromny kryzys tożsamości, w którym ludzie nie wiedzą już kim są, ani kim chcą być, bo nie doświadczyli owej potężnej a jednocześnie nieskończenie czułej miłości Boga Ojca, chcemy razem ze świętą Teresą uczyć otwierać się na jego obecność, uczyć się relacji dziecięctwa, odzyskiwać swoją godność dzieci Bożych; tak jak ona czyniła to w swym życiu, oraz swoje miejsce w Kościele i w świecie.

Zapraszamy w sobotę 30 września do naszego kościoła pod wezwaniem Opieki św. Józefa, przed wizerunek Miłosiernej Matki na godzinę 15, zakończenie Eucharystią o godz. 18.

Bazylika św. Teresy w Lisieux. Źródło: Wikipedia
Teresa w wieku 15 lat (1888). Źródło: Wikipedia