aktualności klasztoru IDC Wrocław wróć

Zaproszenie na pokaz filmu Grzegorza Brauna pt.: „Gietrzwałd 1877. Wojna światów”


5 października, 2024

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu Grzegorza Brauna pt.: „Gietrzwałd 1877. Wojna światów”.

We Wrocławiu:
– w najbliższy piątek, 11 października, godz. 19. NOT – Dom Technika, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74;
bilety jeszcze są, do nabycia po zarejestrowaniu się poprzez formularz, link tutaj: https://www.gietrzwald1877.pl/pokazy/?eventId=128.
26 października, godz. 16.

W Poznaniu:
13, 20 i 27 października o godz. 16.

Lista pokazów filmu pod linkiem poniżej, po kliknięciu w konkretny termin, przechodzi się do formularza, gdzie można właśnie zamówić bilety:
https://www.gietrzwald1877.pl/pokazy/

A teraz jeszcze krótki opis filmu, zaczerpnięty ze strony internetowej www.gietrzwald1877.pl:

Film „Gietrzwałd 1877. Wojna światów” opowie o nadzwyczajnych zdarzeniach, które nastąpiły latem 1877 r. w warmińskiej wiosce Gietrzwałd (wówczas pod zaborem pruskim Dietrichswalde). To jedyne na ziemiach polskich objawienia Najświętszej Marii Panny, których autentyczność została kanonicznie potwierdzona (dekretem bpa Drzazgi z 1977 r.).

CEL:
Mimo upływu 141 lat sytuacja nie zmienia się co do jednego: świat akademicki (literatura naukowa) notuje Gietrzwałd co najwyżej na marginesie, jako element folkloru religijnego, a świat katolicki (literatura konfesyjna, pobożnościowa) w znacznej mierze ignoruje istotne konteksty epoki – powszechnie ignoruje się więc dziejową doniosłość Gietrzwałdu. Nasze przedsięwzięcie będzie udane, jeśli bodaj w skromny sposób, na swoją filmową miarę przyczyni się do zmiany tego stanu rzeczy.
Celem filmu jest z jednej strony rzetelne przypomnienie udokumentowanych faktów składających się na obraz wydarzeń, które rozegrały się w samym Gietrzwałdzie pomiędzy 27 czerwca a 16 września 1877 r. (160 wizji!), a z drugiej –zarysowanie szerokiego tła, na którym dopiero odsłania się najgłębszy sens, pilność i aktualność orędzia z Gietrzwałdu (…).

więcej na stronie: www.gietrzwald1877.pl

Cudowny obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej; źródło: Wikipedia