aktualności klasztoru IDC Wrocław wróć

Tygodnik Niedziela o „survivalu karmelitańskim”


6 października, 2021

O naszym „survivalu karmelitańskim napisał tygodnik „Niedziela”.


Instytut Duchowości Karmel organizuje „survival karmelitański”

Wrocławski Instytut Duchowości Karmel wznowił działalność po wakacyjnej przerwie. Karmelici Bosi przy ul. Ołbińskiej przygotowali ciekawy program spotkań.

O. Antoni Rachmajda OCD, dyrektor Instytutu zapowiada duże zmiany. – Oprócz wykładów wprowadzamy trzy nowe formy spotkań teoretyczno-praktycznych: Szkołę Modlitwy Karmelu Terezjańskiego (SeMKaT), spotkania dla kobiet i mężczyzn oraz survival karmelitański – wyjaśnia zakonnik.

SeMKaT jest szczególną formą rekolekcji, w trakcie której uczy się, co duchowość Karmelu ma do przekazania na temat modlitwy. To szczególne zanurzenie się w duchowość św. Teresy od Jezusa, która jest mistrzynią po drogach modlitwy. Najbliższe spotkanie SeMKaT-u odbędzie się 23 października o godz. 15.

W spotkaniach dla kobiet uczestnicy będą rozwijać refleksję nad kobietą, jej dzisiejszą kondycją w świetle nauki Kościoła oraz pochylać się nad świętością wrocławianki Edyty Stein („Refleksje o kobiecie”), św. Teresy od Jezusa, i innych. Wykłady połączone będą z doświadczeniem uczestniczek różnych pokoleń i stanów i porównaniem z tym, co dzieje się wokół nas. – Spotkać się będziemy raz w miesiącu przy ul. Ołbińskiej 1, po Eucharystii o godz. 18. Dzień tygodnia jest jeszcze ustalany. Panowie będą się formować w grupie św. Rafała Kalinowskiego – informuje o. Rachmajda.

Nową formą duszpasterstwa ma być „survival karmelitański”. Karmelici zapraszają na spotkania w klasztorze i w terenie. Będą organizowane spotkania modlitewne, pielgrzymki, rajdy piesze, warsztaty prorodzinne, prozdrowotne, wyprawy po zioła i inne dobra cenne dla duszy i ciała.

Cały program wykładów można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiego Instytutu Duchowości Karmel.

Grzegorz Kryszczuk
za: Tygodnik Niedziela