aktualności klasztoru IDC Wrocław wróć

Nowy rok akademicki


6 października, 2021

Drodzy i Szanowni!

Już październik – rozpoczynamy nasze spotkania w Instytucie, wczoraj pierwsze spotkanie survivalowe – na Eucharystii ku czci św. Teresy z Lisieux, w w najbliższy czwartek pierwsze spotkanie z cyklu „WYKŁADY” – Teresa od Jezusa, święta, doktor Kościoła od modlitwy – JEDYNA TAKA DOKTOR!! Początek – godz. 17., koniec – 20.00.

Św. Teresa od Jezusa – nauczycielka relacji z Bogiem.
Wykład 1: 7 X 2021: „XVI wiek, Hiszpania, Avila, rodzina Cepedów, doňa Teresa de Ahumada
P1120375.JPG

Zapraszamy wszystkich – jeśli ktoś nie słuchał wykładów o św. Teresie, chce sobie przypomnieć… lub ponownie uczestniczyć,

Przygotujemy dobrą herbatę antywirusową 🙂

W tym roku oferujemy następujące formy spotkań w naszym Instytucie Duchowości.

Oprócz WYKŁADÓW [szczegółowy plan dostępny (tutaj), wprowadzamy 3 nowe formy spotkań teoretyczno-praktycznych:

– Szkołę Modlitwy Karmelu Terezjańskiego [SeMKaT] – najbliższe spotkanie w 4-ą sobotę, 23 października o godz. 15.

3 – spotkania DLA KOBIET: refleksja nad kobietą – jej kondycją dziś w świetle nauki Kościoła (O godności kobiety” św. Jana Pawła 2) oraz świętych kobiet, naszej wrocławianki Edyty Stein („Refleksje o kobiecie”), św. Teresy od Jezusa, i innych; połączona z doświadczeniem Uczestniczek różnych pokoleń i stanów i porównaniem z tym, co dzieje się wokół nas. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu [Ołbińska 1], po Eucharystii o godz. 18 [DZIEŃ TYGODNIA jest w trakcie ustalania]. I DLA MĘŻCZYZN – grupa św. Rafała Kalinowskiego.

4 – rodzaj spotkań – to „survival karmelitański” – spotkania na miejscu i w terenie – spotkania modlitewne, pielgrzymki, „rajdy”, warsztaty pro-rodzinne, pro-zdrowotne, wyprawy po zioła i inne dobra cenne dla duszy i ciała… O nich będziemy informowane na bieżąco. Pierwszym spotkaniem survivalowym będzie Eucharystia w uroczystość św.. Teresy z Lisieux – 1 X, godz. 18.

Wszystkie rodzaje spotkań odbywają się począwszy od października.